piątek, 16 marca 2012

Rzeźby Matki Natury

Że mój Jarek zdolny chyba każdy wie :) ? To on odwala większość "i love nature'owej roboty". Ze względu na swe umiejętności , oraz w okresie zimowym, wytrzymałość w każdych warunkach pogodowych :) Ja realizuję się w drobniejszych przedsięwzięciach , np.ostatnio, zainspirowana naturalnymi kształtami drewna zebranego jeszcze w okresie letnim,wykonuję małe , jak ja to nazywam"artsy".
Bez użycia kleju, glue gunów i innych takich wynalazków, jedynie za pomocą odrobiny fantazji i drutu tworzę rzeźby zachowując ich naturalny wygląd i wykorzystując ich potencjał.
A oto 3 z nich :

Pierwszy, nazwany " The Whale"a więc wieloryb. Kształt tego wypłukanego przez potok kawałka drewna od razu skojarzył mi się z wodnym zwierzem :)

Drugi - "Bird", ptaszek znaleziony kilka miesięcy temu:) Brakowało mu tylko piórka które umocowałam za pomocą kawałka drutu oraz podstawy do której przytwierdzony jest za pomocą drewnianego kołka.
Trzeci - "Sailboat" Żaglówka wykonana z kawałka drewna, gałązki oraz materiału typu surówka. Podstawa stateczku oryginalnie posiadała dziurę, w której wcześniej był sęk a więc wykorzystałam materiał bez ingerencji w jego strukturę. Koło ratunkowe wykonanałam z drewna jesionowego i zgrzebnego sznurka i zawiesiłam na odstającej z masztu gałązce.Oczka przytrzymujące żagle wykonałam z druciku, przez które przewlekłam dratwę która napięta utrzymuje kształt materiałowych żagli.

Pozdrawiam już prawie wiosennie i dziekuję za odwiedziny:))

10 komentarzy:

 1. Świetne ! Żaglówka jest fantastyczna ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Są świetne!

  Uwielbiam drewno wyrzucone na brzeg morza. Mam mnóstwo takich patyków. W grudniu chciałam zrobić z nich choinkę, ale nie starczyło czasu i zanim się obejrzałam już było po świętach :).

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. ... Zaniemówiłam :) Jak oglądam te zdjęcia przebiegają mnie dreszcze jak przy słuchaniu pięknej muzyki, entuzjazm jak przy doświadczaniu wspaniałych chwil i ukojenie jak przy oglądaniu obrazów malowanych pędzlem wybitnych artystów. Jednym słowem Twoje prace oddziałują na wszystkie moje zmysły :) Na tym polega sztuka. Jestem pod ogromnym wrażeniem :):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne to co Ty wyrzezbiłaś Kochana ,a natura Ci pomogła,albo na odwrót...sama nie wiem!:)

  Tak czy siak ...współpraca Wasza dobre efekty daje...żeby nie powiedzieć cudne!!!:)

  Pozdrawiam ciepło!!

  OdpowiedzUsuń
 5. ojej strasznie milo czytać takie sympatyczne komentarze ! Dałyście mi kopa i jutro szukam nowych ciekawych kształtem drewienek :)

  Buźka kochane !

  OdpowiedzUsuń
 6. Sliczne wszystko!Bardzo,bardzo oryginalne!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Suuuper prace! Wieloryb i żaglówka są obłędne...

  OdpowiedzUsuń